Dlaczego warto skorzystać z usług agencji pracy?

© freeimages.com

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji pracy?

Poszukiwanie pracy to bardzo pracochłonne, a dla wielu także frustrujące zadanie. Osoby, które szukają swojej pierwszej posady, ludzie pragnący wrócić do działalności zawodowej po dłuższej przerwie oraz ci z nas, którzy zdecydowali się zmienić branżę poszukując zatrudnienia muszą bowiem stawić czoła zmieniającym się nieustannie trendom na rynku pracy oraz umieć wybrać spośród wielu tę jedną, najkorzystniejszą dla nich ofertę.

Każdej osobie marzącej o dobrej posadzie może pomóc sprawdzona agencja pracy, która zawodowo zajmuje się wyszukiwaniem pracowników dla swoich klientów.

Agencja pracy – czym się zajmuje?

Agencja pracy to podmiot, który zawodowo zajmuje się poszukiwaniem oraz naborem nowych pracowników dla firm, które korzystają z jej usług. Wiele współczesnych przedsiębiorstw nie chce bowiem tracić czasu na samodzielne poszukiwanie oraz rekrutowanie nowych pracowników preferując to zadanie zlecić profesjonaliście, czyli właśnie agencji pracy.

Agencja pracy w imieniu swoich klientów przygotowuje więc oferty zatrudnienia, publikuje je na portalach ogłoszeniowych, w prasie oraz innych mediach. Do jej obowiązków należy także selekcja wszystkich nadesłanych zgłoszeń przez zainteresowane konkretną ofertą pracy osób oraz przeprowadzenie całego procesu rekrutacyjnego. Jego zwieńczeniem jest natomiast wyłonienie kandydata, który najlepiej odpowiada wymogom pracy na konkretnym stanowisku.

Korzyści płynące ze współpracy z agencją pracy

Korzystając z usług agencji pracy przyszli pracownicy mogą być pewni co do rzetelności przeprowadzonej przez nią rekrutacji oraz dopasowania ofert pracy dostępnych w agencji do ich doświadczenia oraz indywidualnych predyspozycji zawodowych. Agencja pracy dysponuje bowiem różnymi ofertami zatrudnienia. Zgłaszając swoją kandydaturę do jednego z nich mamy możliwość wzięcia udziału także w rekrutacji do innych firm. Dzięki temu zwiększamy więc swoje szanse na znalezienie pracy idealnie pasującej do naszych kwalifikacji oraz wymagań.

Agencje pracy w procesie rekrutacji korzystają także z profesjonalnych testów kompetencji, które mają na celu wybranie kandydatów posiadających odpowiednią wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Wzięcie w nich udziału jest korzystne także dla samego kandydata, gdyż pozwala mu lepiej ocenić swoje kompetencje oraz dowiedzieć się, które dziedziny wymagają od niego większej praktyki. Świadomość swoich mocnych i słabych stron także jest bowiem pomocne w poszukiwaniu idealnej posady.

Jak wybrać sprawdzoną agencję pracy?

Decydując się na współpracę ze sprawdzoną agencją pracy możemy mieć pewność, że znaleziona za jej pośrednictwem posada będzie idealnie dopasowana do naszych umiejętności oraz predyspozycji zawodowych. Niezwykle istotne jest jednak wybranie właściwej agencji, która w profesjonalny sposób zajmie się naszą kandydaturą oraz zapewni nam odpowiednie, zgodne z prawem i naszymi oczekiwaniami warunki współpracy.

Jeśli nie mamy wiedzy w tym zakresie lub w przeszłości nie korzystaliśmy jeszcze z usług agencji, w pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy dany podmiot figuruje w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia oraz posiada siedzibę na terenie naszego kraju. Współpraca z legalną oraz znaną w naszym kraju agencją to bowiem najlepsza gwarancja, że znalezione za jej pośrednictwem zatrudnienie spełni nasze oczekiwania.

Warto więc odpowiadać wyłącznie na oferty agencji pracy, które od dłuższego czasu działają na polskim rynku. Należy do nich agencja pracy GiGroup, która jest jedną z wiodących na świecie firm świadczących usługi na rzecz rozwoju rynku pracy.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj