Debata Obywatelska na temat przestrzeni kosmicznej

łazik

Fot. Krzysztof Ptak

10 września 2016, ponad 2000 obywateli z 22 krajów będzie miało wyjątkową okazję wypowiedzieć się na temat wpływu eksploracji przestrzeni kosmicznej i technologii kosmicznych na nasze życie i życie przyszłych pokoleń.

Ta wyjątkowa forma konsultacji organizowana jest w każdym kraju członkowskim Europejskiej Agencji Kosmicznej, będącej głównym organizatorem debaty.

To nietypowe wydarzenie odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce k/Rzeszowa. Debaty będą odbywać się w 22 krajach jednocześnie, a ich uczestnicy odpowiedzą na te same pytania i według tych samych instrukcji. Wyniki wszystkich spotkań zostaną opublikowane w zbiorczym europejskim raporcie.

Udział w debacie może wziąć każda osoba, która pragnie mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość oraz nie boi się wyrażać swojego zdania. Nie trzeba być też specjalistą od spraw kosmicznych, nie trzeba być związanym z branżą lotnicza, kosmiczną czy pokrewnymi.

Debata obywatelska to wydarzenie towarzyszące kongresowi skierowanemu do sektora kosmicznego i okołokosmicznego – European Robotic Congress oraz imprezie European Rover Challenge (zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowo-technologiczne). Udział w debacie jest bezpłatny. 

Rejestracja na Debatę Obywatelską: https://www.citizensdebate.space/pl_PL/home

Zaloguj się Logowanie

Komentuj