Inauguracja programu „Nowoczesna Uczelnia”

30 listopada br. w warszawskim Hotelu Polonia odbędzie się konferencja inaugurująca program „Nowoczesna Uczelnia”. Jak dotąd jest to pierwsza i jedyna w Polsce inicjatywa promująca informatyzację polskich uczelni.

Organizatorami spotkania są propagatorzy idei – CSF Polska, Microsoft Dynamics, dział aplikacji biznesowych Microsoft oraz dziennik Rzeczpospolita.pl.

W konferencji wezmą udział czołowi przedstawiciele wyższych uczelni publicznych i niepublicznych, w tym Rektorzy, Prorektorzy, Kanclerze, osoby kierujące działem IT na uczelniach oraz osoby sprawujące nadzór nad zamówieniem systemu IT dla uczelni.

– Pragnąc dorównać standardom najlepszych europejskich szkół wyższych, polskie uczelnie poważnie myślą o swoim ciągłym rozwoju, który wiąże się z inwestowaniem w infrastrukturę IT – mówi Mariusz Wołodźko, szef działu Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft – Systemy klasy ERP mają za zadanie ulepszyć i przyśpieszyć zarządzanie wszystkimi obszarami działalności uczelni, które wymagają ciągłej optymalizacji i kontroli – dodaje.

Nowa inicjatywa ma na celu wyróżnienie prestiżowym certyfikatem tych uczelni wyższych, które już korzystają, są w trakcie implementacji, bądź planują wdrożyć kompleksowe rozwiązania klasy ERP do zarządzania zasobami uczelnianymi. Program zakłada też współpracę z wyróznionymi uczelniami celem propagowania idei informatyzacji polskich uczelni i szkół, a tym samym podnoszenia poziomu obsługi studenta oraz rentowności placówek dorównując najwyższym standardom europejskim i mogąc z nimi konkurować w zaostrzającej się rywalizacji o studenta.

Szkoły wyższe będą mogły otrzymać 3 rodzaje certyfikatów:

- Złoty Certyfikat Nowoczesna Uczelnia – dla szkół wyższych posiadających obecnie system informatyczny wspomagający zarządzanie placówką,

- Srebrny Certyfikat Nowoczesna Uczelnia – dla uczelni będących w trakcie procesu implementacji systemu,

- Brązowy Certyfikat Nowoczesna Uczelnia – dla szkół wyższych, które zgłoszą swój akces do programu oraz uzyskają pierwszy stopień certyfikacji, polegający na przeprowadzeniu wewnętrznego audytu przez specjalnie powołanego Audytora.

Każda z wyróżnionych uczelni będzie mogła również ubiegać się o wyższy certyfikat po spełnieniu określonych warunków. Wyróżnione szkoły będą mogły posługiwać się logiem „Nowoczesna Uczelnia” w swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych oraz być promowane w materiałach Organizatorów programu oraz w mediach.

Strony: 1 2

Zaloguj się Logowanie

Komentuj