Komercjalizacja Nauk Innowacyjnych to projekt w którym do dzisiaj wzięło udział ponad 400-stu pracowników nauki z ponad 25 uczelni z całej Polski, poznając tajniki udanej współpracy pomiędzy nauką i biznesem.
22 czerwca 2011r. Komercjalizacja Nauk Innowacyjnych będzie gościła w Sali „GDAŃSK” Hotelu SCANDIC, gdzie odbędzie się IV OSTATNIE Seminarium Informacyjne, w którym grono doświadczonych praktyków przedstawi najważniejsze aspekty związane z wdrażaniem pomysłów naukowych w życie.
W czasie IV seminarium Jacek Błoński – wiceprezydent Europejskiej sieci aniołów biznesu (European Business Angels Network) przedstawi: Koncepcje Business Angels oraz Inkubatorów Innowacyjności. Narzędzia pozwalające na zwiększenie jakości współpracy sektora B+R z przedsiębiorstwami. Praktyczne aspekty procesu inwestycyjnego. Maciej Strzębicki doświadczony praktyk oceniający potencjał pomysłów naukowych przedstawi: Marketing Due Diligence – analizę potencjału i zagrożeń rynkowych w odniesieniu do projektów naukowych a Marcin Żuraw radca prawny, ekspert w dziedzinie ochrony własności intelektualnej przedstawi: Prawne aspekty przedsiębiorczości akademickiej oraz formy jej wspierania na przykładzie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Grażyna Cieślak, wieloletni doradca biznesowy, właściciel ARB zaprezentuje: Możliwości i doświadczenia Parków Technologicznych na przykładzie dwóch trójmiejskich parków – PPNT (Gdynia) i GPNT (Gdańsk) oraz Case study projektów z branży biotechnologii. Na koniec seminarium odbędzie się dyskusja w czasie której, padną odpowiedzi na pytania zadane przez uczestników.
Udział w seminarium jest całkowicie bezpłatny.
Projekt „Komercjalizacja Nauk Innowacyjnych” ma za zadanie podnoszenie umiejętności pracowników jednostek naukowych i podmiotów działających na rzecz nauki w zakresie zarządzania badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi oraz komercjalizacji rezultatów prac badawczych. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, priorytet IV Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.2 Rozwój kwalifikacji kadr systemu B+R i wzrost świadomości roli nauki w rozwoju gospodarczym.
Zaloguj się Logowanie