 |
Prawie połowa z 1100 złożonych wniosków dotyczy szkoleń otwartych, w drugiej kolejności przedsiębiorcy wnioskowali o dofinansowanie szkoleń zamkniętych (ponad 340 wniosków) oraz studiów podyplomowych (ponad 170 wniosków). Łączna wartość dofinansowania, o jaką wnioskowali projektodawcy, wynosi ponad 2,1 mld złotych i jest to ponad czterokrotnie więcej niż dostępny w tym roku budżet wynoszący 509 mln złotych.
|
W chwili obecnej rozpoczęła się ocena formalna wniosków, która w powinna zakończyć się pod koniec kwietnia, chyba że w trakcie oceny we wnioskach stwierdzone zostaną uchybienia i błędy podlegające korektom lub uzupełnieniom – mówi Agnieszka Rybińska, Zastępca Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – Wtedy termin oceny formalnej wniosków zostanie odpowiednio wydłużony o czas niezbędny na dokonanie korekt lub uzupełnień przez Projektodawców, nie dłużej jednak niż do 7-8 maja.
Nabór, który zakończył się w marcu był jedynym w tym roku. Wnioski składali organizatorzy szkoleń otwartych, przedsiębiorcy zamierzający szkolić swoich pracowników na szkoleniach zamkniętych oraz organizatorzy takich szkoleń adresowanych tylko do pracowników konkretnej firmy, a także uczelnie wyższe organizujące studia podyplomowe. Lista projektów, które otrzymały dofinansowanie będzie znana w lipcu, zatem dofinansowane szkolenia z nowej listy rozpoczną się zapewne na przełomie III i IV kwartału tego roku.
Czy teraz można już korzystać z dofinansowanych szkoleń?
Tegoroczny konkurs będzie rozstrzygnięty w połowie roku, ale chętni do podnoszenia kwalifikacji mogą już teraz skorzystać z usług firm szkoleniowych, które oferują dofinansowane szkolenia. W ubiegłorocznym konkursie PARP przyznała dofinansowanie ponad 200 projektom szkoleniowym oraz studiom podyplomowym. Więcej informacji o projektach, które rozpoczęły rekrutacje można uzyskać na stronie internetowej PARP w zakładce „szkolenia” – bezpośredni link: http://www.parp.gov.pl/index/index/103
Zaloguj się Logowanie