Premiera Panda 2010 – ultralekka ochrona komputera

25 czerwca br. miała miejsce światowa premiera rozwiązań Panda Security w wersji 2010 przeznaczonych dla użytkowników domowych i małych firm. Linia produktów obejmuje zupełnie nowatorskie rozwiązanie Panda Antivirus for Netbooks oraz nowe wersje Panda Antivirus Pro 2010, Panda Internet Security 2010 oraz Panda Global Protection 2010. Nowe, ultralekkie aplikacje zapewniają użytkownikom maksymalną ochronę przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera. Wydajność nowych rozwiązań wzrosła o 80%, a zapotrzebowanie na pamięć operacyjną wynosi jedynie 8 MB. Programy Panda 2010 w wersji polskiej pojawią się na rynku już w wakacje.

Firma Panda Security, lider w dziedzinie zabezpieczeń działających w technologii Cloud Security, zaprojektowała nowe produkty z myślą o zapewnieniu maksymalnej ochrony przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera. Optymalizacja aplikacji pod kątem „Kolektywnej Inteligencji” (technologii wdrożonej przez Panda Security w 2007 roku) pozwoliła na wzrost wydajności ich pracy o 80% w stosunku do poprzednich wersji. Rozwiązania Panda Security w wersji 2010 pozwalają też o 60% szybciej wyświetlać strony internetowe oraz o 40% szybciej pobierać dane z internetu. Aplikacje zajmują zaledwie 8 MB pamięci operacyjnej, czyli mniej niż standardowa przeglądarka internetowa lub popularny komunikator, które potrzebują nawet 20 MB pamięci.
 
Wszystkie nowe rozwiązania oferowane przez Panda Security zostały standardowo wyposażone w funkcje szczepionek USB, które służą do blokowania złośliwych kodów, rozprzestrzeniających się za pomocą dysków przenośnych, m.in. pendrive’ów, płyt CD/DVD, czy odtwarzaczy MP3. Dzięki nowej jednostce heurystycznej programy Panda 2010 zapewniają wyjątkowo wysoki poziom ochrony przed nieznanymi złośliwymi programami oraz trojanami tworzonymi m.in. w celu kradzieży tożsamości.
 
Ochrona „w chmurach” najskuteczniejsza
Technologia Kolektywna Inteligencja, zastosowana w programach Panda 2010, działa w oparciu o model ochrony cloud computing (tzw. „przetwarzanie w chmurze”). Informacje na temat potencjalnych zagrożeń pobierane są bezpośrednio od społeczności internetowej, a następnie analizowane na serwerach PandaLabs.

„Szczepionki udostępniane są w trybie rzeczywistym wszystkim użytkownikom rozwiązań Panda Security, dzięki czemu są oni zabezpieczeni już kilka minut po pojawieniu się nowego zagrożenia w dowolnym miejscu na świecie. Cały proces analizy odbywa się na serwerach PandaLabs, co redukuje do minimum obciążenie komputerów użytkowników. Kolektywna Inteligencja pozwala także uniknąć cyklicznego transferu dużych baz sygnatur złośliwego oprogramowania, wykorzystywanych w tradycyjnych rozwiązaniach” – mówi Maciej Sobianek, specjalista ds. bezpieczeństwa Panda Security Polska.
Skuteczność Kolektywnej Inteligencji została potwierdzona w testach przeprowadzanych przez niezależną organizację AV-Test. Wykrywalność najnowszych zagrożeń była nawet 10% wyższa w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj