Unijne miliony na wiejskie inwestycje w łódzkiem

Rewitalizacja parku gminnego w Dobroniu, budowa skate-parku w Krośniewicach czy remont kościoła parafialnego w Stróży – to niektóre z projektów dotyczących rozwoju wsi w Łódzkiem, które otrzymają unijne dofinansowanie.

W sumie na ten cel przeznaczono 40 mln zł z UE. Łódzkie, jako pierwsze w kraju, rozpoczęło realizację drugiej listy projektów dofinansowywanych z UE w zakresie "Odnowy i rozwoju wsi" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W poniedziałek samorząd województwa rozpoczął podpisywanie umów z projektodawcami.

Wójt gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski, która po raz drugi otrzyma środki w ramach "Odnowy i rozwoju wsi" przyznaje, że projekty te są bardzo ważne dla mieszkańców wsi, ponieważ wspierają one ich własne inicjatywy. Obecnie dofinansowanie otrzyma projekt budowy wiejskiego ośrodka kultury w miejscowości Śniatowa.

- Mieszkańcy mają chęć do różnych działań, ale nie mają warunków, a gminy pieniędzy. Bez tych środków unijnych nie udałoby się zbudować takiego ośrodka ze środków własnych gminy – przyznał wójt.

Województwo łódzkie ma ogłosić trzeci nabór wniosków na dofinansowanie projektów w ramach "Odnowy i rozwoju wsi". Do rozdysponowania pozostało jeszcze 34 mln zł.

//www.samorzad.pap.pl/

Zaloguj się Logowanie

Komentuj