Rusza IV edycja Programu Drogowskazy Kariery

Wielobranżowe warsztaty, case studies i prezentacje czekają na studentów w ramach rozpoczynającej się 28 marca IV edycji Programu Drogowskazy Kariery. To ogólnopolski program edukacyjny, który od 2008 roku organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego celem jest pomoc studentom w kreowaniu własnej kariery.

Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szkolenia organizowane w ramach Programu mają przybliżyć studentom specyfikę poszczególnych branż. Odbędą się one na 24 uczelniach w 10 województwach. Centrami Regionalnymi Drogowskazów Kariery są: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnika Opolska, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

„Dobór branż dla każdej uczelni jest indywidualny – tematyka szkoleń jest wybierana na podstawie ankiet branżowych przeprowadzanych na uczelniach biorących udział w Programie – informują organizatorzy. – Drogowskazy Kariery są zatem odpowiedzią na potrzeby i zainteresowania studentów”.

Dodatkowymi elementami Programu będą debaty i panele dyskusyjne oraz Targi Praktyk i Pracy, a także dostępne przez cały rok dane Internetowej Bazy Praktyk i Bazy Wiedzy, w której zamieszczane są porady dla studentów.

IV edycja Programu zakończy się 8 kwietnia 2011 roku.

Więcej informacji dotyczących Programu można znaleźć na stronie: www.drogowskazykariery.pl

Zaloguj się Logowanie

Komentuj