Polski rynek pracy – czy łatwo jest znaleźć pracę marzeń?

© adobestock

© adobestock

Od upadku komunizmu w Polsce minęło już wiele lat. Był to okres intensywnych zmian rynkowych, które zresztą dalej trwają. Sytuacja w roku 2019 wygląda jednak doskonale. Polska jest w czołówce Europy jeśli chodzi o najniższą stopę bezrobocia, a różnorodnych miejsc pracy pojawia się dosyć sporo.

Polski rynek pracownika – jak znaleźć dobrze płatną pracę?

W dzisiejszych czasach poszukiwanie pracy jest stosunkowo proste. Nie musimy iść do biura pośrednictwa zatrudnienia, nie musimy korzystać z usług różnych agencji. Wszystko możemy zrobić z domu przy pomocy komputera i internetu. Znalezienie pracy marzeń jest bardzo proste, wystarczy znać odpowiednie narzędzie. Zdecydowanie bardzo pomocną towarzyszką w poszukiwaniach jest wyszukiwarka ofert pracy Jobsora.com. Dzięki niej zyskamy dostęp do tysięcy różnych ofert.

Wyszukiwarka ofert pracy jobsora.com – dlaczego szukanie pracy nigdy nie było łatwiejsze?

Wyszukiwarka ofert pracy otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Szukanie pracy dzięki takiemu narzędziu jest bardzo proste. Wystarczy, że określimy przedział zarobków, przefiltrujemy różne stanowiska i odpowiednio dobierzemy lokalizację. Jobsora.com wyświetli nam wszystkie oferty pracy, które będą spełniać nasze oczekiwania. Dzięki niej możemy przejść bezpośrednio na stronę z ofertą, a tam znajdziemy wszelkie niezbędne szczegóły i odpowiedni formularz aplikacyjny. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał tego narzędzia, powinniśmy odwiedzać wyszukiwarkę regularnie. Rynek pracy jest niezwykle dynamiczny, czasami pojawiają się świetne oferty, które od razu wzbudzają duże zainteresowanie. Dlatego warto ciągle być w kontakcie.

Polska w czołówce Europy – rynek pracownika

Stopa bezrobocia w Polsce w marcu 2019 wyniosła zaledwie 3,4%. W całej Unii średni wynik to aż 6,4%. Nawet tak dobrze rozwinięte kraje, jak Francja (8,8%) nie radzą sobie tak wyśmienicie. Mówi się, że w Polsce funkcjonuje aktualnie tzw. rynek pracownika. To oznacza, że stanowisk jest więcej niż potencjalnych robotników. Nie jest to jednak do końca prawda. W samym I kwartale 2019 pracodawcy zgłosili do urzędów 381,8 tysięcy ofert pracy. To sporo, ale niestety, jest to mniej o 42,9 tysiąca w stosunku do poprzedniego roku. Nie wiadomo jak te tendencje wyglądać będą w przyszłości, dlatego warto zastanowić się nad poszukiwaniem pracy marzeń już dziś! Przy użyciu współczesnych narzędzi jest to wyjątkowo proste.

Wszystkie dane statystyczne pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj