PKO BP otworzy oddział w Czechach

© freeimages.com

© freeimages.com

Bank otrzymał zgodę czeskich władz nadzorczych na rozpoczęcie działalności przez PKO Bank Polski, Czech Branch. Otwarcie placówki w Pradze zaplanowane jest na pierwszą połowę 2017 r.

Ostatnim formalnym krokiem na drodze do rozpoczęcia działalności przez oddział PKO Banku Polskiego w Pradze jest wpis do czeskiego rejestru handlowego. Równocześnie prowadzone będą spotkania z klientami, którzy są zainteresowani obsługą przez oddział PKO w Czechach.

- Uruchomienie placówki korporacyjnej PKO Banku Polskiego w Czechach wpisuje się w Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wśród fundamentów silnej gospodarki rozwój międzynarodowy polskich firm zajmuje szczególne miejsce. Dlatego cieszę się, że lider polskiej bankowości skutecznie realizuje strategię rozwoju międzynarodowego. Dzięki niej polscy przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem w Czechach zyskają dostęp do oferty finansowania skrojonej na miarę ich potrzeb i oczekiwań. Liczę, że uda się osiągnąć efekt synergii między działalnością banku a potrzebami rozwojowymi polskich firm, które aspirują do bycia globalnym czempionem – powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

-Ważnym elementem rozwoju Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego jest ekspansja zagraniczna, która służyć będzie szybszemu umiędzynarodowieniu polskiej gospodarki. Współpraca polskich firm działających za granicą, z rodzimym bankiem, stwarza korzystne warunki dla prowadzenia ekspansji. Polski bank lepiej rozumie potrzeby krajowych firm i zna specyfikę poszczególnych przedsiębiorstw, dlatego może lepiej dopasować ofertę do ich potrzeb – mówi Maks Kraczkowski, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Działalność oddziału będzie koncentrowała się na obsłudze klientów korporacyjnych, czyli będzie analogiczna do działalności oddziału korporacyjnego PKO Banku Polskiego we Frankfurcie (otwartego w grudniu 2015 roku). Zbliżona będzie także oferta oddziału. Wśród nich znajdą się m.in.: bankowość transakcyjna, bankowość elektroniczna, trade finance czy kredyty korporacyjne. Bank chce także za pośrednictwem oddziału w Pradze pozyskiwać klientów z grona czeskich firm prowadzących interesy w Polsce.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj