Kolejne miliony z Unii na małopolskie inwestycje

Uporządkowanie gospodarki cieplnej, instalowanie kolektorów słonecznych, a także stworzenie systemu zarządzania zbiorami bibliotek publicznych – to tylko niektóre z kilkunastu projektów realizowanych w Małopolsce, które otrzymały dofinansowanie unijne.

Najwięcej, bo ponad 4 mln 800 tys. zł otrzymał powiat limanowski na zmodernizowanie systemów ciepłowniczych w budynkach użyteczności publicznej. Planowany jest remont ciepłowniczych w 12 budynkach m.in. na terenie Niedźwiedzia, Tymbarku, Dobrej, Mszana Dolnej i Limanowej.

Dzięki unijnym środkom możliwe będzie zainstalowanie nowoczesnego systemu solarnego w szpitalu powiatowym w Limanowej. Podobna instalacja zostanie zamontowana także w hali lodowiska w Krynicy Zdroju.

900 tys. zł trafiło również do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju. W ramach projektu zostanie przeprowadzona adaptacja pomieszczeń kotłowni i wykonana konstrukcja na dachu dla instalacji kolektorów słonecznych.

Z unijnej dotacji skorzystała także regionalna karczma w Krynicy, gdzie wyremontowany zostanie system ogrzewania w obiekcie z wykorzystaniem energii słonecznej.

Unijne wsparcie w wysokości ponad 1 mln zł otrzymał także powiat gorlicki na wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego dla bibliotek. Wkrótce ruszy też portal internetowy z multiwyszukiwarką.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj