Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt na 20 tysięcy złotych?

kredyt-konsumencki

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać kredyt na 20 tysięcy złotych?

Obecnie nie ma szybszego i lepszego sposobu na podreperowanie domowego budżetu, niż prosty kredyt. Zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe są coraz bardziej przychylne i nie wymagają czasami żadnych formalności, aby przyznać Ci ten rodzaj finansowania. Co trzeba zrobić, żeby dostać kredyt na 20 tysięcy złotych? Tego dowiesz się czytając ten artykuł. Zapraszamy!

Pewnie nie raz byłeś w sytuacji, kiedy potrzebowałeś pieniędzy, a Twoje konto było puste. Co przychodziło Ci wtedy do głowy? Z pewnością chciałeś skorzystać z możliwości zaciągnięcia szybkiego kredytu.

Jak możesz sprawdzić, czy dostaniesz kredyt na 20 tysięcy?

Pierwszym warunkiem, jaki musisz spełnić, jest posiadanie zdolności kredytowej. Drugim czynnikiem jest Twoja wiarygodność kredytowa, czyli historia spłat wszystkich dotychczas zaciągniętych zobowiązań kredytowych.

Jeżeli wszystkie swoje zobowiązania spłacałeś regularnie i nie zalegałeś ze spłatami – dla kredytodawcy będzie to jasna informacja, że jesteś lojalnym oraz wiarygodnym klientem i chętnie podpisze z Tobą umowę np. na kredyt 20 tys.

Jakie warunki stawia kredytodawca?

Żeby otrzymać kredyt gotówkowy, musisz skompletować kilka niezbędnych dokumentów. A są to:

  1. Dowód osobisty, na podstawie, którego będą sprawdzane Twoje dane osobowe.
  2. Zaświadczenie o dochodach – ten dokument jest podstawą do tego, żeby wyliczyć Twoją zdolność kredytową. Jeżeli jesteś emerytem bądź rencistą – wystarczy, że dołączysz ostatni odcinek z renty lub emerytury i potwierdzisz go wyciągiem z konta osobistego.

Pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach i zgody małżonka

Instytucje pożyczkowe coraz częściej oferują swoim klientom kredyty, do których nie trzeba dołączać prawie żadnych dokumentów. Dlatego jest to niewątpliwie duża zaleta dla osób zarabiających stosunkowo niewiele. Tego typu kredyt jest niezwykle szybki i właściwie bez formalności. Ponadto, zarówno banki jak i instytucje pozabankowe do kwoty 20 tysięcy złotych nie wymagają zgody współmałżonka, potrzebnej do dokumentacji kredytowej.

Koniecznie zapoznaj się ze szczegółami kredytu, o który zamierzasz wnioskować. Porównaj oferty firm konkurencyjnych i skorzystaj z prostego kalkulatora.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj