Huta Szkła w Łódzkiej Strefie

300 osób znalazło zatrudnienie w otwartej 20 maja w Ujeździe hucie szkła budowlanego. Spółka Euroglas zbudowała tam najnowocześniejszą w Europie linię do wytwarzania szkła płaskiego. Inwestycja warta jest 723 mln zł.

Sama linia produkcyjna liczy blisko kilometr, a magazyn to hala o powierzchni 6 hektarów. W Ujeździe wzniesiono też największy na świecie piec do wytopu szkła o pojemności 1000 ton masy szklanej i wydajności 1000 ton na dzień.

Euroglas otrzymał zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w połowie 2008 roku. Inwestor miał wysokie wymagania. Potrzebne były: 53-hektarowa działka, płaski teren, czyste powietrze, bocznica kolejowa oraz blisko położone złoża surowca. W pozyskaniu inwestora pomógł Urząd Marszałkowski w Łodzi, który sfinansował remont prowadzących do huty dróg wojewódzkich.

Huta szkła w Ujeździe jest czwartą fabryką szwajcarskiego holdingu Glas Trösch. Zakład prowadzony jest wspólnie z partnerem, producentem szyb zespolonych – polską firmą Press-Glas S.A.

/(ŁSSE)
PAIiIZ

Zaloguj się Logowanie

Komentuj