Festiwal Robotyki CYBERBOT

© freeimages.com

© freeimages.com

Po raz 11. z rzędu Koło Naukowe CybAiR działające przy Politechnice Poznańskiej zaprasza na Festiwal Robotyki Cyberbot, który odbędzie się 17. maja w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. W programie m.in. walki robotów, widowiskowe konstrukcje oraz najnowsze technologie.

W tym roku organizatorzy przygotowali aż 8 konkurencji, w których roboty będą walczyć o najwyższe miejsce na podium. Oprócz walk robotów, które są kluczowym elementem festiwalu, nie zabraknie innych atrakcji. Dla najmłodszych firma Mały Inżynier poprowadzi szereg warsztatów obejmujących takie tematy jak: konstrukcja robota z klocków Lego Mindstorms, programowanie zestawów Arduino czy zajęcia pokazowe z chemii i fizyki. Kolejny już raz odbędzie się również konkurs dla dzieci na najlepsze przebranie za robota. Dzięki współpracy z firmą Trobot dzieci będą miały okazję zaprogramować swoje pierwsze roboty w prawdziwym języku programowania.

Na terenie festiwalu będzie można zobaczyć jak wygląda druk 3D, dowiedzieć się jak skonstruować w bardzo prosty sposób karmnik dla ptaków, jak zagrać w rewolucyjną grę o nazwie Wywrotka oraz jak działa robot Marek skonstruowany specjalnie na potrzeby firmy Allegro, a zespół z NigmaLabs zaprezentuje interesujące zastosowanie Arduino. Sponsor strategiczny imprezy, firma Volkswagen Poznań, przygotuje ciekawe atrakcje bezpośrednio związane z produkcją samochodów.

Podczas zawodów odbędzie się seria wykładów prowadzonych przez młodych pracowników Politechniki Poznańskiej, którzy opowiedzą jak zacząć przygodę z robotyką i zbudować pierwszego robota.

Zaloguj się Logowanie

Komentuj