Europejskie Forum światowy wymiar

© freeimages.com

© freeimages.com

Donald Trump 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Co to oznacza dla Polski i Europy według amerykańskiego analityka będą mogli dowiedzieć się goście IX Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2016. Specjalnym gościem wydarzenia będzie Ian Brzeziński, ekspert ds. międzynarodowych i wojskowych, syn Zbigniewa Brzezińskiego, doradcy byłego prezydenta USA. Konferencja prasowa z jego udziałem odbędzie się w poniedziałek 14 listopada o godz. 15.30 w hotelu Andel`s w Łodzi.

Poprzedzi ona sesję inauguracyjną Forum zaplanowaną na godz. 16, którą poprowadzi Michał Kobosko. Wezmą w niej udział m.in.: Ian Brzeziński; były premier, obecnie przewodniczący rady partnerów Ernst and Young Polska Jan Krzysztof Bielecki; prezydent konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz; prezes Centrum Studiów Polska – Azja i wicedyrektor Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych Radosław Pyffel; marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

W sumie na tegoroczne Forum, którego hasło brzmi: Przedsiębiorcza Europa – szanse wyzwania, zagrożenia, zarejestrowało się już 2300 osób. Panele skoncentrowane na przedsiębiorczości – tej lokalnej, a nawet rodzinnej i globalnej w poniedziałek trwać będą do wieczora, kiedy to zaplanowana jest gala, na której poznamy laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie”. Spotkania biznesowe zaplanowane zostały również na wtorek 15 listopada. Gośćmi Forum będą m.in.: wicepremier i minister kultury Piotr Gliński; prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski; podsekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych odpowiedzialny za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką Robert Grey; ambasador Chin w Polsce Xu Jian; były premier i prezes NBP prof. Marek Belka; prezes KGHM Polska Miedź Radosław Domagalski-Łabędzki; dyrektor Huawei Polska Wang Weijing.

Szczegółowy plan EFG dostępny jest na stronie internetowej: forum.lodzkie.pl

Zaloguj się Logowanie

Komentuj